Renowacja

Renowacja i cyklinowanie parkietu

 

Renowacja, cyklinowanie STAREGO PARKIETU, wymaga zatrudnienia profesjonalnej firmy.

 

Dlaczego? Choć na pozór mogłoby wydawać się, że może to wykonać każdy mający jakieś pojęcie o remontach mieszkań, to w rzeczywistości zlecenie takiej usługi „pierwszemu lepszemu” robotnikowi lub firmie która robi „wszystko”, będzie skutkowało, co najwięcej miernym efektem końcowym lub zniszczeniem parkietu. Klient może ocenić usługę cyklinowania podłogi, praktycznie dopiero po nałożeniu lakieru przez fachowca, ale wtedy już za późno na poprawki. Na prawidłowo wycyklinowanej podłodze i ładnie polakierowanej, bądź poolejowanej nie widać:

po1. rys po maszynach, tj. wzdłużnych śladów, sznytów ciągnących się wzdłuż pomieszczenia(po cykliniarce),

po2. okrągłych zagłębień na środkowej powierzchni pomieszczenia, będących wynikiem punktowego szlifowania klepek parkietowych szlifierkami obrotowymi

po3. owalnych zagłębień na środkowej części pomieszczenia, oraz przy bokach, które są wynikiem nie umiejętnego wysprzęglania cykliniarki.

po4. chropów, strupów, przebarwień, nakładek lakierniczych, które są wynikiem niedbałego lakierowania parkietu.

Źle wycyklinowany parkiet, zniszczony przez nieprofesjonalnego cykliniarza może okazać się nie do uratowania, lub w najlepszym przypadku ponowne cyklinowanie będzie ostatnim dla tego parkietu.

Nie należy też przesadzać z perfekcjonizmem przy ocenie efektu końcowego. Co to znaczy? Odbioru robót cykliniarskich, lakierniczych, dokonujemy z pozycji stojącej względnie siedzącej. Nie powinniśmy chodzić na kolanach z głową przy ziemi szukając niedokładności. Pamiętajmy, renowacja parkietu jest rzemiosłem, ręczną pracą indywidualnej jednostki. Pomimo nowoczesnych maszyn w tym celu używanych, to człowiek odpowiednio je obsługuje i nimi manewruje. To doświadczenie fachowca, pomoże w osiągnięciu prawidłowego efektu końcowego renowacji parkietu, zwłaszcza starego parkietu.

Dlatego polecamy naszą firmę. Cyklinowanie Kraków