Cyklinowanie

Cyklinowanie bezpyłowe parkietów, podłóg, cennik, cena, tanio – Kraków – Parkiety WDF

Piękna, drewniana podłoga to najlepsza ozdoba każdego domu, pasująca właściwie do każdej aranżacji. Jej ogromną zaletą jest solidna konstrukcja, która w znacznym stopniu wydłuża żywotność parkietu, przynajmniej o 50 lat. Dotyczy to jednak wyłącznie modeli o większej grubości powierzchni użytkowej, wynoszącej minimum 5 milimetrów.

W szerokim katalogu usług naszej firmy jest cyklinowanie parkietów metodą bezpyłową, dostępne także dla klientów spoza Krakowa. Ten rodzaj renowacji należy przeprowadzać systematycznie. W przypadku intensywnego korzystania z podłogi proces warto powtarzać co 10 lat, a przy standardowym użytku wystarczy co 15 lat. Cyklinowanie bezpyłowe wykonane przez profesjonalistów przywraca pierwotny wygląd posadzki, dlatego wybór parkietu jest w dłuższej perspektywie tańszą opcją niż popularne panele.

Pierwszym etapem prac jest dokładne zeszlifowanie jej wierzchniej warstwy z pomocą szlifierki (tzw. cykliniarka). Na głowicę urządzenia nakłada się papier o gradacji 36. W przypadku korzystania ze szlifierki bezpyłowej marki BONA lub DEVA jego gradacja powinna wynosić 40. Po zdarciu pierwszej warstwy następuje kolejny etap prac polegający na stopniowym wyrównywaniu porowatej powierzchni podłogi. W tym celu wykorzystuje się kolejno papier ścierny nr 60, 80 oraz 120. Cyklinowanie podłóg to skomplikowany proces wymagający dużej dozy cierpliwości i dokładności. Wystarczy chwila nieuwagi, aby w trakcie szlifowania zrobić szpecącą rysę na powierzchni.

Szpachlowanie

Po pomyślnym zeszlifowaniu parkietu nie należy wyrzucać pyłu, który powstał w trakcie cyklinowania. Można go z powodzeniem wykorzystać do formowania fugi, wystarczy zmieszać go ze specjalną żywicą. Dzięki temu otrzymujemy wypełnienie o takiej samej barwie jak sama podłoga. Do nanoszenia fugi na posadzkę najlepiej wykorzystać dedykowaną szpachelkę. Pozwoli ona równomiernie rozprowadzić preparat po całej powierzchni. Zaletą takiego wypełnienia jest nie tylko niska cena, ale też możliwość szpachlowania również głębszych bruzd (do kilku milimetrów). Niedopuszczalne jest nakładanie fugi na obluzowane deski.

Polerowanie

Kiedy już wszystkie ubytki zostały wypełnione, nasi fachowcy przystępują do polerowania powierzchni, z wykorzystaniem specjalistycznej maszyny BONA FLEXISAND i głowicy POWER DRIVE. Dzięki temu usuniemy ewentualne ślady pozostawione przez szlifierkę w czasie cyklinowania.

Lakierowanie

Kolejnym elementem renowacji podłóg metodą bezpyłową jest lakierowanie z wykorzystaniem specjalnego preparatu podkładowego. Jego głównym zadaniem jest odizolowanie drewnianych desek od samego lakieru, a także nadanie koloru parkietowi. Konkretny rodzaj lakieru dobieramy pod kątem gatunku cyklinowanego drewna. W przypadku polskiego dębu polecamy produkty wodne lub rozpuszczalnikowe, z kolei do egzotycznych desek należy wybrać dedykowany im preparat. Kiedy cała powierzchnia parkietu jest już sucha, przystępujemy do dalszego lakierowania z wykorzystaniem produktu nawierzchniowego. (do wyboru m.in. lakier matowy, połysk, półmat). Wcześniej jednak trzeba zmatowić podłogę między-warstwowo. Dobranie połyskliwości lakieru, wbrew pozorom jest ważną decyzją, zbyt połyskliwa posadzka będzie znacznie trudniejsza do utrzymania w swej świeżości. Dlatego naszym Klientom z Krakowa przeważnie sugerujemy bardziej neutralne produkty typu półmat lub półpołysk.

Następnym etapem cyklinowania bezpyłowego jest zmatowienie desek polerką w celu uzyskania warstwy czepnej pod ostatnią warstwę lakieru nawierzchniowego. Przedtem należy odpowiednio przygotować pomieszczenie, aby w powietrzu nie unosiły się żadne pyły, które mogą przykleić się do powierzchni. Przez pierwsze 2 godziny schnięcia lakier mocno pochłania wszelkie drobiny, co może negatywnie wpływać na efekt prac. Należy unikać chodzenia po nawierzchni przez minimum 6 godzin od lakierowania, a najlepiej przez całą dobę. Aby lakier mógł się w pełni utwardzić, nie można przykrywać parkietu dywanem czy folią przez następne 10 do 14 dni.

Montaż listew

Naszym Klientom zawsze polecamy wykończenie podłogi listwami, nie tylko w celach estetycznych, ale też, aby zakryć przestrzeń między deskami a ścianą. Oferta i cennik cyklinowania bezpyłowego w naszej firmie także kompleksowo uwzględnia montaż listew. Mocowane są z pomocą kleju lub gwoździ, w zależności od ich wysokości. Niekiedy można wykorzystać stare listwy, po ich uprzednim odświeżeniu.

Osoby z Krakowa i okolic, pragnące rzetelnie odświeżyć parkiet, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Przygotowaliśmy atrakcyjny cennik usług, który nie nadszarpnie zbytnio budżetu. Nasi fachowcy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży, dlatego zapewniamy najwyższą jakość prac. Zajmujemy się też układaniem desek z drewna polskiego oraz egzotycznego.